ALTIN KİTABIN SIRLARI

Altın Kitabın Sırları, tarif edilmesi zor bir kitap. Yazar, bizi varlığından emin olduğumuz ve ebediyeti ve ezeliyeti hakkında hiçbir şüpheye düşmediğimiz kâinatın sırlarını içerdiğine inandığımız bütün kadim kitapların içinde saklı olan gerçek sırlarla yüzleştirip, ilk sayfadan başlayarak, şimdiden geçmişe doğru, Big Bang’e kadar uzanan astral bir seyahat ile yaratıcının asıl kâinatının ve asıl amacının içerdiği hakikate ulaştırıyor. Ancak şunu en baştan söylemeliyiz ki hakikat ile karşılaşmak size ürkütücü gelebilir. O zaman aynen Matrix’te Morpheus’un söylediği gibi, reddetme yoluna gider ve neye inanmak istiyorsanız ona inanırsınız. Demek istediğimiz şu ki, böylece varoluşunuzla ilgili yaşadığınız hiçbir sorunun ve kafanızın içindeki soruların da hiçbir önemi kalmaz.

Nevşah’a göre aslında hiçbirimiz hakikati özümüzün bildiği şekilde algılayamıyoruz. Bunun sebebi öz benliğimizi seçmemek ve dünyaya ve insana değer vermek.

Kimliğimizden emin olduğumuzda ve insanların karşısında kendinden emin bir şekilde durduğumuzda bile bize inanmayabiliyorlar, çünkü kendi içlerindeki özü seçmedikleri müddetçe karşılarındaki kişinin benliğini göremiyorlar. İnsan olmayı seçen zihinler öz benlikle bağlantı kuramıyor, ne diğer insanlara ilham kaynağı olabiliyor, ne de bir amaca hizmet edebiliyor. Çünkü onlar, iyi ve doğru insan olmakla ilgililer. Onların zihni hakikati değil, iyi insan olmanın formülünü arıyor çünkü.
Biz kendimizden, hakiki kimliğimizden emin olsak bile insanlar bizim biz olduğumuzdan şüphe edebiliyor. Bizim her an, sonsuz benliğin yansıması olabileceğimiz ihtimalini algılayamıyorlar.
Bizim, yani insanın sınavı bu. Benliği, karşımızda görsek bile tanıyamıyoruz. Ve tanımadığımız, bilmediğimiz ve anlamadığımız için, kendimiz gibi olmayanı yargılıyor, eleştiriyor ve karalıyoruz... Öz kimliğimizi seçerek insan kimliğimizi reddediyor ve diğer insanlar gibi olamıyor, insan olmayı kabul etmiyoruz.

İnsan bilinci ile özü anlayamayız.
O nedenle de insan tarafını seçmiş insanlar özünü yansıtan insanları anlayamıyorlar.

Hepimiz kendimizi iyi hissetmek, mutlu yaşamak, zengin olmak, başarılı olmak gibi pek çok amaç için çeşitli kişisel gelişim eğitimlerine gidiyoruz. Altın Kitabın Sırları, kendimizi iyi hissetmemiz, mutlu, zengin ya da başarılı olmamızla ilgili bir kitap değil. Yaşadığımız hayat ve olduğumuz insan ile ise hiç ilgisi yok.

Bu kitap yaşamın gerçekte ne olduğunu anlamamızı, çok az insanın bildiği, kabul edebildiği, erişebildiği hakikat bilgisine sahip olmamızı, olduğumuzu zannettiğimiz insandan özgürleşmemizi sağlamayı amaçlıyor. Sadece amaçlamakla kalmıyor, bunun altın anahtarını da sunuyor bizlere.

Nevşah’ın bize aktardığı bilgiler, yüzyıllardır gerçeğe uyanan bilinçlerin çoğunun söylemeye cesaret edemediği, insanoğlunun yazdığı bütün kitapların sayfalarının içinde saklı duran ama asla açıklanmayan ve çoğu zihnin algılayamayacağı kadar basit bir sırrı ifşa ediyor:

Hakikat nedir?

Eğer hakikati bilmeye hazırsanız, size yüz binlerce kez emredildiği üzere bu kitabı okuyun. Burada yazan bilgileri beyninizle anlamaya çalışmayın. Yazarın üzerine basa basa söylediği gibi, hakikat beynimizin algılayabileceği yerde değil, kâinatın düzeni içinde sonsuzluktan beri var olan hakiki bilincin içinde mevcut çünkü. Oraya ulaşmanın en kestirme yolu da açık bağlantılı nefes ve meditasyondan geçiyor.

Din kitapları sadece uyuyan, yaratıcıyı tanımayan, ego bilincinde olan ve karanlık-kaybolmuş zihniyetler içindir diyor Nevşah. Uyanış, uyuyorsak gereklidir.

Zaman illüzyonu, yani bu dünyanın ötesinde, yaratıcı ile bir olduğumuz hakiki yaşam içinde, onun hakikati seviyesinde biz kendimizi ve gerçeği hiç unutmadık.

Ölümlü dünyadan özgürleşmenin tek yolu, gerçeği hatırlamaktır.

Bu kitap özümüzün çok derinliklerinde hepimizin bildiği, paylaştığı gerçekleri ortaya seriyor. Okuduğunuz her sayfada kendinizle yüzleşecek, inandığınız her şeyi sorguluyor, gerçek zannettiğiniz her şeyi sınıyor olacaksınız. Böylelikle hakikat bilgisine ulaşacaksınız.
Kitapta yer alan bilgiler herhangi bir öğreti, din, inanç sistemi veya felsefeye dayanmıyor. Hakikat bilgisi öyle bir bilgi ki yüzyıllardır onunla bağlantıya geçen her birimiz aynı şeyleri anlatıyor, aynı şeyleri yazıyoruz... Ve yine hakikat bilgisi öyle bir bilgi ki en saf hali ile algılayabilmemiz için bilincimizin gerçekten açık olması veya hakikati bilmeyi gerçekten istiyor olmamız gerekiyor. Yoksa, zihnin yüklediği anlamlar ile anlatılan hakikat, anlamak istediğimiz şekilde yorumlanabiliyor, algılanabiliyor. Şu an tüm dinlerin ve çoğu felsefenin başına gelen de bu, yazarın öne sürümüne göre.

Kitapta bazı örnek bilgiler buluyoruz. Bu bilgilerin hiçbiri yazılanları ispatlamak amacıyla konmuş değil. Çünkü, Nevşah’ın defalarca iddia ettiği ve bunu çok açık bir şekilde ispat ettiği gibi hakikat öylesine bir bilgi ki ne ispata, ne bir dayanağa, ne de bir araştırmaya gerek var onunla ilgili. Özümüze döndüğümüz an, onunla bağlantı kurmaya niyetlendiğimiz ve bildiğimiz her şeyi bir kenara bırakmaya karar verdiğimiz an kendiliğinden ortaya çıkan bir olgu...

Nevşah’ın hiçbirimizin şimdiye dek fark edememiş olduğu ve yine hiçbirimizin inkâr edemeyeceği doktrini bize şunu ispat ediyor ki, hakikat bilgisi herkesin ulaşabileceği bir yerde, hakiki benliğimizde mevcut. Ancak çok az insan o hakiki benliğe ulaşabilmiş, çünkü çok az insan hiç olduğunu, var olmadığını ve hiç var olmayacağını kabul edebilmiş, olmayanı bırakmış, hakiki varoluşun olmasına izin vermiştir.

Vakit ayırabilirseniz, bu kitabı okurken ara ara gözlerinizi kapatın, derin bağlantılı nefesler alın ve dinlenin... İçinize dönün, gerçeğin ışığının üzerinizden akarak size hakikati hatırlatmasına izin verin. Zihninizi, yaptığı yorumları, algıyı, yargıyı kenara bırakın ve bağlantılı nefeste, şu anda kalın.

Çünkü biz okurken bunu tecrübe ettik ve o mükemmel sonuca ulaştık, siz de ulaşın ve asla unutmayın: Hakikate giden yol sadece nefesimizden geçer.

BOLLUK VE BEREKET (Para)
Endişe ve kısıtlı bakış açısından MUCİZE BİLİNCİ’nin
yansıması olan BOLLUK ve BEREKET’e geç!

Parayı çoğu insan ‘‘Sahip olunan, azalan, çoğalan veya kaybedilen bir ŞEY’’ gibi algılar. Oysa PARA, RUHUN DOĞAL DURUMU OLAN BOLLUĞUN YANSIMASIDIR

PARA RUHEN BOL OLAN, BOL HİSSEDEN, HER AN SEVDİĞİ, KEYİF ALDIĞI ŞEYLERİ YAPAN KİŞİYİ TAKİP EDER. 

Yaşamınıza parayı “Para hesabı yaparak” çekemezsiniz. HAKİKİ RUHSAL HALİNİZDE kaldığınızda para yaşamınıza otomatik olarak girer. RUHSAL BOLLUĞUNUZUN FARKINA VARDIĞINIZDA yaşamınızda PARA bu durumun DOĞAL BİR YANSIMASI olarak ARTAR.

Bu kurs parayla olan tüm ilişkinizi değiştirecek. Onu bir ŞEY gibi algılayarak size KISITLAYAN DÜŞÜNCE ŞEKLİNİ değiştirmenizi, YENİ ve ÖZGÜR BİR DÜŞÜNCE ŞEKLİ elde ederek YAŞAMINIZI BOLLUK İÇERİSİNDE YAŞAMANIZI sağlayacak. 

Detaylar: Kurs toplamda 2 tam günden oluşmaktadır.
1000 TL + KDV olarak ücretlendirilir.


veya 0532 435 45 61 nolu telefonu da arayabilirsin.